Radio Alex 105.2 FM Zakopane

15 milionów złotych na SOR w nowotarskim szpitalu

 

SOR w nowotarskim szpitalu z dofinansowaniem

15 mln zł dofinansowania na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – otrzymał Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Pieniądze mają być przeznaczone na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Jak wyjaśnia Marek Wierzba, dyrektor szpitala głównym założeniem remontu jest zwiększenie możliwości diagnostycznych Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W tej chwili – szczególnie jeśli chodzi o diagnostykę obrazową – pacjenci muszą udawać się do innej części szpitala. Dlatego dyrektor poważnie rozważa zlokalizowanie tomografu komputerowego bezpośrednio w sąsiedztwie SOR-u lub na nim.

To byłoby duże udogodnienie dla personelu pracującego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

– mówi dyrektor. Modernizacja SOR-u nie będzie łatwa, w czasie prac oddział musi funkcjonować. Szpital szuka jednak optymalnego rozwiązania.

Dofinansowanie w wysokości 15 mln zł z budżetu państwa rozłożone jest na lata 2024-2025. Szpital ma już projekt techniczny prac modernizacyjnych SOR. Prace remontowe rozpoczną się w przyszłym roku. Według wstępnych szacunków, inwestycje będzie kosztowała więcej niż 15 mln zł. Dyrekcja zapowiada, że będzie szukała dodatkowych źródeł finansowania tego zadania.

Czytaj także: