Radio Alex 105.2 FM Zakopane

21. Powiatowy Dzień Seniora w gazdówce pod Lasem w Kościelisku

To już 21. Powiatowy Dzień Seniora. Zorganizowano go po raz pierwszy po trzyletniej przerwie. W gazdówce pod Lasem w Kościelisku, w środę (4.10) będzie gościć ponad 300 seniorów.

21. Powiatowy Dzień Seniora

Przygotowano dla nich wiele atrakcji. Występy zespołów regionalnych, teatrów amatorskich. Pogadankę o bezpieczeństwie poprowadzą zakopiańscy policjanci. Zabawę rozkręci zespół regionalny Tatra Grup.

Dla ludzi w podeszłym wieku najważniejsze są spotkania i aktywność mówi naszej reporterce Maria Czernik z zarządu rejonowego Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów:

Maria Czernik: Nie ukrywam, że nam, osobom pracującym z osobami starszymi jest też bardzo przyjemnie, jak widzimy uśmiech na twarzy tego potrzebującego, chorego, starego człowieka. To nie jest tak z tą naszą starością, z naszym wiekiem, senioralnym, że babkę można zamknąć w czterech ścianach, czego jeszcze chce, jak dostała zjeść, ma wysprzątane, wymyte, telewizor, radio, czego jeszcze chce, ale czy pogada sobie z telewizorem, czy pogada sobie z radiem. Nie. Potrzebuje bliskości drugiego człowieka i dlatego musimy zadbać o to, żebyśmy mieli w naszym środowisku zagwarantowane te usługi wspomagające osoby starsze.

Czytaj także: