Radio Alex 105.2 FM Zakopane

23. Tatrzańskie Forum Gospodarcze. Wśród tematów wodorowy hotel i sztuczna inteligencja

Tatrzańska Izba Gospodarcza obchodzi swoje 30-lecie. Tegoroczne 23. Tatrzańskie Forum Gospodarcze, którego TIG jest organizatorem, zapowiada się wyjątkowo uroczyście.

Tatrzańskie Forum Gospodarcze

O szczegółach wydarzenia opowiedziała Radiu Alex Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej:

Agata Wojtowicz: Po pierwsze, że jubileuszowe, ale to nie będzie taki stereotypowy jubileusz, chociaż trzydziestka nam stuknęła i na pewno na scenie pojawi się pierwszy zarząd, czyli nasi trzydziestolatkowie, ale planujemy patrząc w przyszłość, bo oprócz jubileuszu i rocznika 1993, bo takimi jesteśmy, patrzymy w przyszłość i stąd energia jutra, technologia przyszłości i algorytm zmiany Gospodarka 2030.

fot.www.tig.zakopane.pl

Czego możemy się spodziewać po tym wyjątkowym, jubileuszowym wydarzeniu?

Agata Wojtowicz: Będziemy mówili o rozwiązaniach wodorowych, o elektromobilności, tu mogę zdradzić, prawdopodobnie na Podhalu powstanie pierwszy hotelarski obiekt z magazynem energii wodorowej, jak ja to nazywam, będzie to hotelarskia stacja kosmiczna, bo wówczas ten obiekt praktycznie odłączy się od wszystkich operatorów, wszystkich dostawców każdej sieci. Będzie także mowa o sztucznej inteligencji- technologii przyszłości, pewnie się będziemy tutaj mierzyć z tą sztuczną inteligencją, szukać plusów i minusów i zastanawiać się, czy taka sztuczna inteligencja przyjmie się na Podhalu.

A jakie inwestycje szykują się w Nowym Targu? Jak zapowiada Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, która jest organizatorem wydarzenia, spotkanie będzie miało wymiar nie tylko teoretyczny:

Agata Wojtowicz: Sami żeśmy stwierdzili, że to jest niemożliwe. Chyba w każdej miejscowości turystycznej tutaj powinna być taka stacja, bo coraz więcej mamy takich klientów. Będzie oferta inwestycyjna także dla prywatnych inwestorów, którzy by chcieli zainwestować w takie stacje. Będzie też duża uroczystość, ponieważ największa stacja ładowania pojazdów w Polsce powstanie w Nowym Targu i to będzie u jednego z naszych członków, więc tak naprawdę będzie tylko teoria, będzie nie tylko pokazanie i przerysowanie tej przyszłości, ale będzie zwrócenie uwagi na konkretne rozwiązania i na to, co każdy z nas może dotknąć i zastosować u siebie w firmie.

W tym roku Tatrzańska Izba Gospodarcza obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

Kto wystąpi podczas tego jubileuszowego wydarzenia?

Agata Wojtowicz: Faktycznie mamy duże grono prelegentów, 13 ekspertów. Nazwiska mówią za siebie. Henryka Bochniarz, Maria Wiśniewska, Jadwiga Wiśniowska, Rafał Sonik (..). Mamy też ekspertów z sieci badawczej, artystów, fachowców (..). Myślę, że będzie energetycznie..

 

23. Tatrzańskie Forum Gospodarcze. Program

Czytaj także: