Radio Alex 105.2 FM Zakopane

3. Małopolski Festiwal Balonowy w Nowym Targu 22-24 marca

 

Przed nami 3. Małopolski Festiwal Balonowy

„Odlotowa Małopolska”, który odbędzie się w dniach 22-24 marca br. Na nowotarskim niebie – od piątku do niedzieli pojawi się ok. 30 balonów.

Zalogi zmierzą się nie tylko na Podhalu, a także w Beskidzie Wyspowym. Zawitają do nas zawodnicy z Litwy, Łotwy, Rumunii, Węgier i oczywiście Polski.

W trakcie festiwalu pojawić się mają jako goście honorowi, mistrzowie podniebnych akrobacji: Sebastian Kawa, Paweł Kozarzewski – Lojak, Piper Cub Team, WKS WAWEL sek. Spadochronowa i Małopolski Klub Paralotniowy.

W czasie Festiwalu zaplanowano 4 loty. Pierwszy, inauguracyjny start balonów zaplanowany jest na piątek (22 marca) między 15:30-16:30 z Lotniska w Nowym Targu. W sobotę (23 marca) odbędą się dwa loty zawodnicze. Poranny start zaplanowany jest w Kasinie Wielkiej. Natomiast popołudniowy lot odbędzie się z Lotniska Nowy Targ między 15:30-16:30.

Na niedzielę (24 marca) zaplanowano również lot w godzinach 12:30-13:00, który również odbędzie się z Lotniska Nowy Targ, gdzie w niedzielę o 14:30 będzie miało miejsce uroczyste zakończenie zawodów.
Program Festiwalu może ulec zmianie. Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmuje Dyrektor Sportowy wydarzenia.

Czytaj także: