Akcja czipowania psów i kotów w Maniowach. Odbędzie się w najbliższą sobotę w remizie OSP
Gmina Czorsztyn zaprasza mieszkańców na akcję czipowania psów i kotów, która odbędzie się 18 kwietnia w remizie OSP w Maniowach. Właściciele zwierząt będą mogli oznakować swoje pupile bez konieczności wizyty w lecznicy.

Szacowany czas czytania: 00:32
Akcja czipowania psów i kotów. Odbędzie się w Maniowach, w remizie OSP
Akcja jest skierowana do wszystkich opiekunów psów i kotów z terenu gminy. Właściciele zwierząt, którzy zechcą wziąć w niej udział proszeni są o zabranie książeczki zdrowia pupila, jeśli ją posiadają. Na miejscu będzie dostępny lekarz weterynarii.
Samorząd pokrywa połowę kosztów zabiegu, a opiekun płaci jedynie 40 złotych. Czipowanie to prosty i niemal bezbolesny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa zwierzęciu – w razie zaginięcia pozwala szybko odnaleźć jego właściciela.
