Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Akcja policji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” w Krynicy-Zdroju

Biuro Prewencji KGP po raz kolejny zainaugurowało ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Spotkanie odbyło się tym razem na terenie Stacji Narciarskiej w Krynicy-Zdroju.

Akcja policji w Krynicy-Zdroju

Podczas wydarzenia organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji m.in. zostały zorganizowane konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz quizy i testy wiedzy dla młodzieży. Na miejscu byli również Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR oraz przedstawiciele Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych. O bezpieczeństwo użytkowników stoku zadbał policyjny patrol narciarski, a policjanci przekazywali wiele cennych informacji i wskazówek związanych z bezpieczeństwem podczas całego sezonu zimowego.

Fot. policja.pl

Konkurs plastyczno-filmowy

W ramach części projektu adresowanego do dzieci i młodzieży Biuro Prewencji KGP ogłosiło konkurs plastyczno-filmowy na zilustrowanie zasad Dekalogu FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat, jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Na konkurs można przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowe spoty filmowe.

Prace i zgłoszenia, podpisane przez opiekuna prawnego, należy nadsyłać do 8 marca 2024 r. na adres:

  • Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji
    ul. Puławska 148/150
    02-624 Warszawa.