Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Akcja wywożenia śniegu w Zakopanem. Jest apel o usunięcie samochodów

 

Akcja wywożenia śniegu w Zakopanem

Zakopane apeluje o usunięcie samochodów w związku z akcją wywożenia śniegu. Władze miasta informują, że działania będą skupiały się na drogach o największym natężeniu ruchu drogowego i pieszego. Proszą również o usunięcie pojazdów z terenów zatok postojowych i chodników. Aby nie generować utrudnień w ruchu drogowym, śnieg jest wywożony punktowo z miejsc, które najbardziej tego wymagają, takich jak miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Na poboczach zakopiańskich ulic zalega duże ilości śniegu, co utrudnia poruszanie się, zwłaszcza pieszym. W niektórych zatkniętych zatokach parkingowych również gromadzi się śnieg. W związku z tym, miasto planuje systematyczne wywożenie śniegu, także w ciągu kolejnych nocy.

Fot. zakopane.pl

Wywożony śnieg jest składowany na wyznaczonych miejscach, blisko cieków wodnych. Jednym z takich miejsc jest skład śniegu przy ulicy szkolnej nad Potokiem Zakopianka oraz przy oczyszczalni ścieków.

Prognozy pogody na najbliższe dni wskazują na brak opadów śniegu. Jednak w niedzielę i w przyszłym tygodniu przewiduje się kolejne opady pod Giewontem. W związku z tym, miasto Zakopane już zakupiło 1200 ton soli drogowej na zimę.

Fot. zakopane.pl

Warto podkreślić, że zagospodarowanie śniegu w mieście jest istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa i płynności ruchu. Dlatego też władze apelują do mieszkańców i turystów o współpracę, usuwanie samochodów z terenów zatok postojowych i chodników oraz przestrzeganie wszelkich oznaczeń i zaleceń dotyczących parkowania.

Czytaj także: