Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Alpejski Puchar Świata w Soelden. Rozmawiamy z Maryną Gąsienicą-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel z zakopiańskiego TS Wisła zajęła w sobotę (28'10) 13. miejsce w slalomie gigancie w austriackim Soelden. Inauguracyjne zawody alpejskiego Pucharu Świata wygrała Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Za nią uplasowały się Włoszka Federica Brignone i Słowaczka Petra Vlhova.

Alpejski Puchar Świata: 13. miejsce zajęła Maryna Gąsienica-Daniel z zakopiańskiego TS Wisła

W zawodach wystartowała też Magdalena Łuczak. Zawodniczka z łódzkiego AZS zajęła punktowane 30. miejsce.

Fot. facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski

Przypomnijmy, co o rozpoczynającym się sezonie powiedziała Maćkowi Pałahickiemu nasza najlepsza narciarka:

Maryna Gąsienica Daniel: W tym roku mamy sezon bez igrzysk olimpijskich i bez mistrzostw świata, czyli bez głównej imprezy. Ale oczywiście wszystkie Pucharu Świata są dla nas równie ważne i mamy nadzieję po prostu wystartować na każdym z tych pucharów świata bardzo dobrze.

A jak ocenia swoje przygotowanie?

Maryna Gąsienica Daniel: Muszę przyznać, że naprawdę bardzo dobrą pracę wykonaliśmy. Mieliśmy dwa zgrupowania na lodowcach, jedno dłuższe zgrupowanie w Argentynie 5-tygodniowe i tak naprawdę wykorzystaliśmy wszystkie dni treningowe, które były zaplanowane, więc myślę, że to jest tak, jak powinno.

Zakopianka dodała, że mimo braku najważniejszych światowych imprez w tej dyscyplinie, ten sezon nie będzie łatwy.

Maryna Gąsienica Daniel: Każdy stara się być coraz lepszy. Wszystkie te zawodniczki też pracowały całe lato, więc na pewno nie będzie łatwo. Ale myślę, że każdy z nas stara się robić tak, żeby żeby było coraz lepiej.

Tyle w rozmowie z Maćkiem Pałahickim Maryna Gąsienica Daniel.

Czytaj także: