Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Atak na ratowników medycznych. Krewcy „pacjenci” trafili za kratki

 

Atak na ratowników medycznych w Nowym Targu!

Policjanci z Nowego Targu zatrzymali dwóch mężczyzn za znieważenie ratowników medycznych. Jeden rozpylił gaz w kierunku ratowników i dodatkowo odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej. Drugi – uderzył ratownika, odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu wieczorem. Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Nowy Targ, aby udzielić wsparcia załodze karetki pogotowia. Ratownicy zostali wcześniej wezwani do pijanego mężczyzny. Ten stał się agresywny i rozpylił gaz w ich kierunku. Potem jeszcze uderzył furtką jednego z nich. Pijany 37-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy.

Po północy ten sam policyjny patrol interweniował na terenie Nowego Targu. Tym razem pijany 23-latek, który podczas udzielania mu pomocy znieważył ratowników i uderzył jednego z nich. Okazało się, że był poszukiwany przez prokuraturę w Pucku. Mężczyzna został zatrzymany, następnego dnia trafił do nowotarskiej prokuratury.

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Czytaj także: