Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Autobus transgraniczny skrócił swoją trasę. Obecnie kursuje tylko do słowackiej granicy. Jest petycja w tej sprawie

 

Autobus transgraniczny kursuje tylko do słowackiej granicy

Wspominaliśmy już o tym, że z powodu zamknięcia granicy ze Słowacją w miejscowości Chochołów autobus transgraniczny łączący podhalańskie miejscowości z Trsteną skrócił swoją trasę i obecnie kursuje tylko do granicy. W internecie pojawiła się petycja w sprawie przywrócenie połączenia ze Słowacją.

Petycja skierowana jest do Mariusza Kamińskiego ministra spraw wewnętrznych i administracji. Przypomina o długoletnich staraniach działaczy społecznych i samorządów o powstanie tej linii i o jej znaczeniu dla mieszkańców i turystów po obu stronach granicy. Petycję wystosowała Inicjatywa obywatelska „Polska – Słowacja – autobusy”, na której czele stoi Kuba Łoginow. Czytamy w niej:

Przedmiotem petycji jest nieuzasadnione zamknięcie przejścia granicznego. Nie mamy nic przeciwko kontrolom paszportowym, które mogłyby się na tym przejściu odbywać. Należy przekonać mieszkańców i turystów, że reaktywowany po tylu latach transport publiczny jest stały i niezawodny, a autobus na pewno przyjedzie na przystanek, nawet w sytuacjach wyjątkowych.

Sprawą zajęła się Beata Denis-Jastrzębska

Petycję można podpisać na stronie: petycje online pod hasłem Przywróćmy Schengen w Chochołowie i autobusy transgraniczne Kolei Małopolskich!


Czytaj także: