Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Będzie nowy Komisariat Policji w Jabłonce. Gmina przekazała działkę

W komendzie policji w Nowym Targu wójt Jabłonki Antoni Karlak oraz Rafał Leśniak z komendy wojewódzkiej policji w Krakowie podpisali najpierw protokół uzgodnień, a następnie akt notarialny o przekazaniu działki pod budowę nowego Komisariatu Policji w Jabłonce.

Będzie nowy Komisariat Policji w Jabłonce

To kolejny krok w stronę nowoczesnego komisariatu- cieszą się policjanci, bo starania o nowy budynek trwają od lat. Teraz mundurowi mają swoją siedzibę w wynajmowanych od gminy pomieszczeniach na pierwszym piętrze budynku przy Placu Dworcowym. Jest ciasno, źle pracuje się policjantom, źle załatwia się sprawy mieszkańcom, ze względu na brak udogodnień chociażby dla osób z niepełnosprawnościami, brakuje też zaplecza czy odpowiedniego parkingu.

Fot. nowy-targ.policja.gov.pl

Inwestycja może ruszyć, bo u notariusza podpisano akt notarialny o przekazaniu działki w formie darowizny pod budowę nowego Komisariatu Policji w Jabłonce. Następnym krokiem będzie zburzenie starego budynku ośrodka zdrowia, a kolejnym – uzyskanie pozwolenia na budowę, projekt i przetarg na realizację inwestycji. Na razie nie podano daty, kiedy nowy komisariat będzie gotowy, podkreślono, że będzie na miarę XXI wieku.

Czytaj także: