Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Białe Soboty w Małopolsce. Z badań można skorzystać bezpłatnie i bez skierowania

 

Białe Soboty w Małopolsce

Badania wzroku, piersi, poziomu cukru we krwi, echo serca, EKG czy USG – to tylko niektóre z darmowych badań jakie będzie można wykonać w wojewódzkich szpitalach w niemal wszystkie soboty marca. Z badań i porad podczas „Białych Sobót” będzie można korzystać bezpłatnie i bez skierowania:

Łukasz Smółka: Badania, które są realizowane, porady, które są realizowane, konsultacje są bezpłatne. Zachęcamy do tego, żeby przy okazji tego projektu skorzystać z bezpłatnych badań, porad, aby można było przyjść i zadbać o swoje zdrowie. W ramach „Białych Sobót” mieszkańcy będą mogli skorzystać z konsultacji psychologicznych, konsultacji onkologicznych, chirurgicznych, pulmonologicznych, konsultacji z dietetykiem, będą też konsultacje z zakresu rehabilitacji i okulistyki, stomatologii. Będzie można przebadać ciśnienie krwi, wzrok, echo serca, USG, EKG i wiele innych kwestii, które również będą w czasie tych wizyt wychodzić od pacjentów.

Łukasz Smółka: Białe Soboty są dedykowane dla mieszkańców przez cały marzec, w godz. od 9:00 do 13:00. To właśnie wtedy szpitale będą przyjmować pacjentów i w ramach Białych Sobót pacjenci będą mogli skorzystać chociażby z konsultacji psychologicznych, konsultacji onkologicznych, chirurgicznych, konsultacji pulmonologicznych, kardiologicznych, konsultacji z dietetykiem, ale również konsultacji ze stomatologami. Konsultacje również będą prowadzić specjaliści z zakresu okulistyki, rehabilitacji, fizjoterapii. Również dedykujemy Białe Soboty dzieciom. Szpital na Strzeleckiej, szpital Św. Ludwika czy też Radziszów również jest otwarty po to, żeby być gotowym na konsultacje

– mówił Łukasz Smółka wicemarszałek województwa małopolskiego.

Czytaj także: