Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Biały Dunajec: Czy powstanie stacja uzdatniania wody w Białym Dunajcu?

 

Biały Dunajec będzie miał stacje do uzdatniania wody

Mieszkańcy Białego Dunajca mają za sobą pracowity sezon pełen turystów i … wody niezdatnej do picia. Wójt Białego Dunajca twierdzi, że niebawem powstanie tu stacja do uzdatniania wody. Na ten cel przeznaczono pieniądze, które gmina uzyskała z Polskiego Ładu.

Andrzej Jacek Nowak: Dwa zadania na kwotę 8 milionów złotych znalazły tam miejsce. Za ponad 6 milionów jest to budowa stacji uzdatniania na ujęciu wodociągowym, gdzie są częste zanieczyszczenia bakteriami, zwłaszcza coli i tymi glebowymi. Jesteśmy na etapie koncepcji, a wkrótce zlecimy projektowanie tejże stacji i do roku czasu musimy ogłosić postępowanie przetargowe.

Andrzej Jacek Nowak, wójt gminy Biały Dunajec

Za pozostałe pieniądze około 1,5 mil zł Biały Dunajec wspólnie z gminą Szaflary wybuduje kanalizację.

Andrzej Jacek Nowak: Na naszym obszarze jest to fragment ulicy Krajowe do granicy z gminą Szaflary w miejscowości Bańska Wyżna. To też jest na etapie projektowania i procedowania. To właśnie poprzez Starostwo Powiatowe. W przyszłym roku mamy zamiar też już puścić postępowanie przetargowe celem wykonania tegoż zamierzenia.

Andrzej Jacek Nowak, wójt gminy Biały Dunajec szacuje, że obie inwestycje powinny zostać zakończone w przeciągu niecałych dwóch lat.

Czytaj także: