Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Budynek GOPR w Rabce-Zdroju z oficjalnym logo na elewacji. To koniec prac termomodernizacyjnych

 

Siedziba GOPR w Rabce-Zdroju z oficjalny logotyp organizacji, umieszczonym w góralskiej spince. Sporych rozmiarów logotyp zawisł właśnie na budynku Centralnej Stacja Ratunkowej. To wydarzenie sygnalizuje zbliżający się finał prac termomodernizacyjnych na tej stacji, a także na dwóch innych – Stacji Ratunkowej na Długiej Polanie w Nowym Targu (geodezyjnie w Waksmundzie) oraz Stacji Ratunkowej w Limanowej.

Projekt termomodernizacji jest realizowany dzięki dotacji z Funduszy Europejskich dla Małopolski, a w ramach projektu „Termomodernizacja budynków GOPR Grupy Podhalańskiej w Rabce-Zdrój, Waksmundzie oraz Limanowej”. Jego głównym celem jest poprawa efektywności energetycznej obiektów, zwiększenie zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz wdrożenie rozwiązań mających na celu poprawę jakości powietrza. Dodatkowo, dzięki termomodernizacji, warunki pracy ratowników ulegną poprawie, a koszty utrzymania budynków zostaną zminimalizowane.

Prace te są częścią ogólnopolskiego programu termomodernizacji stacji ratunkowych GOPR, który został uruchomiony z okazji 70-lecia istnienia naszego Pogotowia (1952-2022). W ramach tego programu, prace termomodernizacyjne są prowadzone również w innych stacjach GOPR – Beskidy, Grupa Jurajska GOPR, GOPR Karkonosze, Grupa Sudecka GOPR oraz w budynku Zarządu Głównego GOPR w Zakopanem.

Prace termomodernizacyjne to inwestycja ważna nie tylko dla ratowników, ale także dla całego środowiska. Poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań energetycznych, GOPR przyczynia się do poprawy jakości powietrza i zrównoważonego rozwoju regionu. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie prac i efekty tej ważnej inwestycji.

Czytaj także: