Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Centrum Kultury Rodzimej zaprasza na wystawę pt. Rodzina

 

W Czerwonym Dworze, Centrum Kultury Rodzimej w Zakopanem do 8 grudnia można oglądać Wystawę pt. Rodzina. Rzeźby i obrazy malowane na szkle nadesłano na ogólnopolski konkurs pod tym samym tytułem. – Mamy wysyp prac –

Małgorzata Wnuk: Ten temat – rodzina – z jednej strony był łatwy, z drugiej strony bardzo trudny, bo jak sama stwierdziła przewodnicząca jury, bardzo angażujący emocje każdego z artystów. Zaowocował w tym roku bardzo dużą ilością prac, bo prac jest ponad 80. Mamy bogactwo, poza uznanymi artystami, mamy też bardzo dużo nowych nazwisk, młodych osób, ujawniło się malujących na szkle. Oni spróbowali swoich sił z dużym sukcesem. Oczywiście dominuje Podhale, ale jeśli chodzi o rzeźbę to już niekoniecznie, bo mamy dużo prac z innych regionów. Trzeba dodać, że całej wystawie towarzyszy cytat św. Jana Pawła II, który ogromną wagę przykładał do rodziny.

W śród nagrodzonych prac znalazły się również obrazy uczestników Warsztatów Zajęciowych z ośrodka na Kamieńcu. Z Małgorzatą Wnuk szefową Centrum Kultury Rodzimej rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: