Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu, Zakopanem i Rabce

 

Centrum Zdrowia Psychicznego

Od października w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Działające od 4 lat w szpitalu Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego pokazało, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Zgłasza się wiele osób, będących w kryzysie psychicznym. Dlatego ŚCZP planuje od 1 października przekształcić się w Centrum Zdrowia Psychicznego.

Dodatkowo pacjenci będą mogli skorzystać z nowych lokalizacji, nie tylko w Nowym Targu, ale i Zakopanem oraz Rabce-Zdroju.

 Marek Wierzba: Środowiskowe Centrum będzie obejmowało swoim działaniem obszar powiatu tatrzańskiego i obszar powiatu nowatorskiego. Aby usprawnić przyjmowanie pacjentów, dostęp pacjenta do specjalisty, terapeuty, psychologa był łatwiejszy, w sensie odległości termin nie był jakiś daleki. Będziemy tworzyć tzw. punkt zgłoszenia pokoordynacyjny w Zakopanem, będzie on funkcjonował przy zakopiańskim szpitalu. W tej chwili meble urządzamy i myślę, że w ciągu najbliższych kilku tygodni Centrum Zgłoszeniowo-Koordynacyjne w Zakopanem ruszy. Centrum będziemy mieli w Nowym Targu i kolejny punkt koordynacyjne zgłoszeniowy będzie również w Rabce.

Jak dodaje dyrektor PSS w Nowym Targu Marek Wierzba, centrum będzie nadal kontynuować działalność profilaktyczną.

Czytaj także: