Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Charytatywny mecz noworoczny w Nowym Targu. Przed nami kolejna edycja Winter Classic

 

Winter Classic. Hokejowy mecz charytatywny już 20 stycznia

To już 10 mecz charytatywny Winter Clasic. Zmagania hokejowe to tylko jedna z atrakcji zaplanowanych przez organizatorów.

Maciej Leski: W tym roku gramy dla Kuby i Gabrysia, dwóch chłopaków z Nowego Targu, 2- i 3-latka, którzy cierpią na choroby genetyczne, potrzebują rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu umożliwiającego poruszanie się i rehabilitację. Głównym wydarzeniem imprezy jest mecz hokeja ulicznego rozgrywany pomiędzy ekstraklasową drużyną PZU Podhale Nowy Targ a grupą zapaleńców kibiców, czyli grupą Winter Classic. Jest to swoisty ewenement na skalę europejską, gdzie ekstraklasowa drużyna gra z kibicami na ich warunkach. Oprócz tego na imprezie będzie się mnóstwo rzeczy działo. Będzie szalona voucheriada z wygraną główną wycieczką do krajów, paczki pełna niespodzianek, konkursy dla dzieci, licytacje cennych pamiątek sportowych.

Trwają ostatnie przygotowania do 10. edycji wydarzenia sportowo-charytatywnego, jakim jest Noworoczny Mecz Charytatywny Winter Classic. Chodzi jak zawsze o dobra zabawę połączoną z możliwością wsparcia leczenia dzieci:

Maciej Leski: Można oczywiście pomóc w inny sposób, dołączając się do tej imprezy, dostarczając vouchery, gadżety, które znajdą się w tych paczkach, które organizujemy dla Kuby i Gabrysia. Można skontaktować się z rodzicami, można im bezpośrednio jakoś pomóc. Nie ograniczamy naszych działań. To tylko jeden z elementów, który umożliwia im pomoc.

W tym roku impreza odbędzie się 20 stycznia oczywiście w Nowym Targu. Z Maciejem Leskim rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Fot. facebook.com/winterclassic.nowytarg

Czytaj także: