Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Chcesz wyruszyć w góry? Sprawdź, jakie warunki panują na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach nie są dobre. Na szlakach jest mokro, a na odcinkach leśnych zalega błoto. Jeśli się rozpogodzi, warto wybrać się na spacery w doliny.

Jakie warunki panują na szlakach?

W wyższych partiach Tatr jest ślisko, zwłaszcza w godzinach porannych oraz w miejscach zacienionych. Trzeba zachować ostrożność, ponieważ poślizgnięcie się w stromym terenie, grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem z wysokości. Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest występowanie silniejszych porywów wiatru.

No i dni są coraz krótsze – należy zaplanować wycieczkę w taki sposób, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem – w plecaku warto mieć latarkę czołową.

Na szlakach mogą występować utrudnienia spowodowane powalonymi drzewami, które na bieżąco będą usuwane.

Turyści pod Giewontem, jakie warunki panują na szlakach

Ostrzegamy!

  • Na szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką są uszkodzone poręcze mostków. Do czasu wymiany należy zachować szczególną ostrożność.
  • Na odcinku Psia Trawka – Rówień Waksmundzka – uszkodzony mostek, należy zachować ostrożność. Istnieje możliwośc obejścia mostku.
  • Na odcinku Drogi pod Reglami między Kirami a Małą Łąką występują utrudnienia z powodu remontu nawierzchni szlaku.
  • Podczas silnego wiatru na szlaki mogą łamać się gałęzie i drzewa, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.
  • Przejścia graniczne na Łysej Polanie i w Chochołowie są zamknięte dla ruchu samochodowego (można przekroczyć je pieszo). Udając się na Słowację autem, należy skorzystać z przejścia granicznego w Jurgowie lub w Chyżnem.

Czytaj także: