Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Co dalej z planem zagospodarowania Równi Szaflarskiej?

 

Co dalej z planem zagospodarowania Równi Szaflarskiej?

W 2013 roku powstał plan zagospodarowania obejmujący Rówień Szaflarską w Nowym Targu. Jednak od tego czasu pojawiły się tam nowe możliwości inwestycyjne, między innymi spowodowane zmianą decydentów o terenach znajdujących się w pobliżu nowo budowanej zakopiański i przekwalifikowaniu terenów zalewowych. Palącą sprawą jest, zdaniem mieszkańców, ale i inwestorów budowa nowych miejsc parkingowych:

Wojciech Watycha: Mamy pewne zmiany, które dotyczą osiedla Polana Szaflarska, chodzi o to, żeby wymusić niejako na inwestorach troszkę większą realizację liczb miejsc postojowych, kiedyś ten wskaźnik był nieduży, teraz jest potrzeba, żeby tych miejsc było więcej. Było to wielokrotnie zgłaszane przez mieszkańców osiedla, miasto również dostrzegło ten problem..

W kwietniu tego roku radnym miejskim został przedstawiony nowy plan zagospodarowania Równi Szaflarskiej. Niestety z powodu protestów przeciwko poprowadzeniu nowotarskiej obwodnicy, do tej pory nie został on zatwierdzony. Zdaniem Wojciecha Watychy naczelnika wydziału rozwoju i urbanistyki w Nowym Targu radni bezpodstawnie wstrzymują uchwalenie planu:

Wojciech Watycha: Rada Miasta, pomimo że procedura została zakończona, projekt zmiany planu został przekazany do uchwalenia, niestety od tamtej pory z uwagi na zamieszanie związane z istniejącymi już pracami dotyczącymi przebiegu południowej obwodnicy miasta, od kwietnia nie jest w stanie podjąć decyzji dotyczącej zmiany tego planu miejscowego. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach jednak ten impas zostanie jakiś sposób przełamany. Ta zmiana planu w ogóle nie dotyka przebiegu tej drogi, ponieważ w oparciu o przepisy, które obowiązują, inwestor przeprowadza tę drogę w oparciu o tzw. specustawę drogową.

Czytaj także: