Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Czas zabłysnąć – Kraina Światła na Gubałówce powraca!

Niezliczona ilość kolorów, świetliste trójwymiarowe rzeźby oraz magiczny klimat z imponującym widokiem na Tatry – Gubałówka ponownie zabłyśnie i stanie się najjaśniejszym punktem w całej Polsce. Ale tym razem najwyżej położona w kraju Kraina Światła zaskoczy nas zupełnie nowymi iluminacjami, które już od 11 listopada będziemy mogli podziwiać w ośrodku turystycznym PKL na Gubałówce.

Czas zabłysnąć, czyli Kraina Światła na Gubałówce

Choć Gubałówka co roku – na cały sezon zimowy – zamienia się w fascynującą Krainę Światła i jest to zawsze ekscytujący oraz niezapomniany moment, tym razem możemy być przygotowani na jeszcze większy spektakl świateł.

Nastrojowa muzyka, tysiące barw i zupełnie premierowe trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala – takie atrakcje czekają na mieszkańców Zakopanego oraz turystów odwiedzających Gubałówkę. Najwyżej położona w Polsce Kraina Światła rozbłyśnie już 11 listopada – możemy być pewni, że na wzniesieniu w tym dniu czeka nas magiczne popołudnie i baśniowy wieczór.

Do Krainy Światła przeniesiemy się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń z całą pewnością czeka na szczycie góry w ośrodku turystycznym PKL.

Kraina Światła na Gubałówce fot. mat.prasowe

Od godziny 16:00 na Gubałówce będzie nastrojowo, w niepowtarzalny klimat wprowadzi wszystkich muzyka, o którą zadba DJ w akompaniamencie saksofonisty. Ale prawdziwa magia opowiedziana światłem, kolorami i muzyką rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00 – to idealny czas żeby zabłysnąć! Nie zabraknie pokazu laserów oraz wspólnego odliczania do uroczystego rozświetlenia Krainy Światła – możemy być pewni, że to będzie ekscytujący moment!

Tysiące światełek, kolorowe postacie, iskrzące rzeźby, które nie tylko zachwycą, ale nawiążą do tradycji Podhala oraz tatrzańskiej przyrody – uwielbiana Gubałówka stanie się ponownie najwyżej położonym parkiem światła. W tym sezonie zimowym oprócz rzeźb świetlnych gazdy, gaździny, wagonika, kozicy górskiej oraz błyszczących płatków śniegu, a także wielu innych folklorystycznych dekoracji, zobaczymy zupełnie nowe, zaskakujące oraz multimedialne instalacje.

Wysiadając z wagonika kolei linowo-terenowej w tym roku przejdziemy do Krainy Światła przez baśniowy i połyskujący tunel, a za nim czekać na nas będzie sporo premierowych instalacji.
Oszałamiające i iskrzące pole krokusów, które rozbłyśnie na szczycie Gubałówki, wprowadzi odwiedzających w zaczarowaną i niepowtarzalną przestrzeń parku światła. Lśniące rzeźby owiec w towarzystwie psa zanurzą nas w świat podhalańskiego klimatu i pasterskich tradycji. Migoczące skrzypce oraz saksofon z pewnością zrobią na każdym wrażenie, przy Cafe Gubałówka zobaczymy także iskrzący czajnik z filiżanką. A szczyty Tatr dodatkowo będziemy mogli podziwiać na multimedialnej i podświetlonej panoramie.
Polskie Koleje Linowe zapraszają turystów oraz mieszkańców Zakopanego na Gubałówkę do najwyżej położonej w Polsce Krainy Światła. Mamy nadzieję, że czas spędzony w parku światła będzie niezapomniany i pełen emocji. W tym roku odwiedzający mogą liczy na jeszcze więcej kolorowych instalacji, które zostały starannie przygotowane tak, by urzeczywistnić i nawiązać do górskiego regionu oraz elementów z którymi nam wszystkim kojarzą się Tatry

mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Warto wykorzystać wolny czas i wybrać się na weekend w góry. Celebrowanie na Gubałówce magicznego popołudnia czy wieczoru wśród tysiąca iskrzących się światełek, będzie niezapomnianym przeżyciem.

Kraina Światła na Gubałówce. Wideo

W sobotę 11 listopada kolej linowo-terenowa PKL na Gubałówkę czynna będzie do godziny 20:00. Kraina Światła dostępna jest na Gubałówce w sezonie zimowym codziennie od godz. 16:00 do ostatniego kursu kolei linowo-terenowej PKL.
PKL rekomendują zakup biletów na wyjazd koleją w sklepie internetowym lub w biletomatach. Godziny otwarcia ośrodków turystycznych dostępne są na stronie PKL.

Czas zabłysnąć.  W programie uroczystego rozświetlenia Krainy Światła:  

  • od godz. 16.00 – występ DJ i saksofonisty
  • 16.55 – zbiórka i wspólne odliczanie
  • 17.00 – rozświetlenie parku świateł na Gubałówce

Kolej w dniu otwarcia Krainy Światła będzie kursować do godziny 20.00.