Czołowe zderzenie karetki i samochodu w miejscowości Harklowa. Kierujący osobówką był pijany…
Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 28-latek, który w miejscowości Harklowa doprowadził do kolizji drogowej. Prowadzone przez mężczyznę audi na DW969 zderzyło się z jadącą z pacjentką, karetką pogotowia.

Szacowany czas czytania: 01:33
Czołowe zderzenie karetki i samochodu w miejscowości Harklowa. Doprowadził do niego pijany 28-latek
Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu to zachowanie skrajnie lekkomyślne. „Na podwójnym gazie” nietrudno o drogową tragedię. Nie bez powodu zresztą o pijanych kierowcach mówi się, że są „potencjalnymi mordercami na drogach”.
Wciąż – i to pomimo surowych kar za kierowanie „pod wpływem” – nie brakuje kierowców, którzy decydują się kierować, chociaż wcześniej pili alkohol.
Na taki krok zdecydował się też 28-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ. Mężczyzna postanowił wsiąść za kierownicę audi pod wpływem alkoholu. Efekt? Kolizja, do której doprowadził w miejscowości Harklowa, na przebiegającej przez nią DW969.
Kierujący samochodem marki Audi, zjeżdżając z ronda w kierunku Krościenka nad Dunajcem, nie zachował prawidłowego toru jazdy przy prawej krawędzi jezdni, czym doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo poruszającą się z przeciwnego kierunku karetką pogotowia
– relacjonuje asp.szt. Łukasz Burek, oficer prasowy KPP w Nowym Targu.
Na miejsce drogowego zdarzenia, wezwana została policja. Obu kierowców – zarówno kierującego audi, jak i kierującego karetką – mundurowi przebadali alkomatem. I o ile prowadzący ambulans był trzeźwy, o tyle alkohol przed jazdą spożywał 28-latek z osobówki.
Badanie alkomatem przeprowadzone u kierującego Audi wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu
– wskazuje asp. szt. Łukasz Burek.
Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Kobieta, którą przewoziła karetka pogotowia trafiła do szpitala wraz z innym zespołem ratownictwa medycznego.
28-latek trafi natomiast przed sąd. To on zadecyduje o dalszych losach mężczyzny. Jeszcze przed rozprawą, lekkomyślnemu mieszkańcowi gminy Nowy Targ, zostało zatrzymane prawo jazdy. Auto, którym jechało odholowano z kolei na policyjny parking.