Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Czy ostatni bezpłatny parking w Zakopanem zmieni status? Co z kartą mieszkańca powiatu?

 

Czy za ostatni bezpłatny parking w Zakopanem zmieni status? Co z kartą mieszkańca powiatu?

Szukamy na to dobrego rozwiązania

– zapewnił w czwartek wice starosta powiatu tatrzańskiego.

W swoim sprawozdaniu podczas czwartkowej (20.06) sesji rady powiatu tatrzańskiego starosta Andrzej Skupień powiedział m.in. że zarząd podjął decyzję o skierowaniu do burmistrza Zakopanego wniosku w sprawie ustanowienia strefy płatnego parkowania na ul. Powstańców Śląskich. Na padające z sali pytania w tej kwestiiwice odpowiadał wice starosta Wawrzyniec Bystrzycki. Przyznał, że wprawdzie jest to ostatni bezpłatny parking w mieście, to zarząd widzi konieczność takich działań:

Wawrzyniec Bystrzycki: Skończyła się trwałość projektu, więc tutaj wspólnie postanowiliśmy, aby ten parking zrobić strefą płatnego parkowania. Jeszcze nie wystąpiliśmy do Pana Burmistrza z takim wnioskiem. Jeszcze Zarząd Powiatu nie zaopiniował tej zmiany organizacji ruchu, bo takie są procedury. Również chcemy dbać o dochody powiatu tatrzańskiego w tym względzie, dlatego też widzimy taką możliwość. Rozmawialiśmy również na konwencie Starostów i Burmistrzów. Zdajemy sobie sprawę, że w Zakopanem pracują mieszkańcy z całego powiatu tatrzańskiego i również spoza powiatu tatrzańskiego.

I wstępnie pan burmistrz poddał taką propozycję, aby stworzyć taką kartę dla mieszkańców powiatu i byłby do zagospodarowania parking przy naszym dworcu, który dzisiaj jest nowo wybudowany. Nad tym będziemy pracować, aby również mieszkańcy powiatu tatrzańskiego mieli podobną kartę, taką jak dzisiaj mają mieszkańcy Zakopanego. Trwają w tej sprawie rozmowy. Póki co jeszcze nie skierowaliśmy wniosku do pana burmistrza i do Rady Miasta o wyznaczenie tej strefy. Pracujemy nad tym i szukamy też takich rozwiązań, aby oba te rozwiązania nie obciążały budżetu.

– mówił wicestarosta Wawrzyniec Bystrzycki.

Czytaj także: