Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Dla kogo wielopoziomowy parking w Zakopanem?

 

Wielopoziomowy parking w Zakopanem

Pierwszy wielopoziomowy parking samochodowy w Zakopanem znajduje się na ul. Smrekowej. Został otwarty wraz z centrum komunikacyjnym pod koniec września tego roku.

Bezpłatnie mogą korzystać z niego posiadacze małopolskiej kraty aglomeracyjnej. Parkować mogą również ci, którzy karty nie posiadają, wnosząc jednorazową opłatę.

Tomasz Filar: Każda osoba, która posiada tę kartę aglomeracyjną lub wykupiła bilet miesięczny, ma swoją aplikację, czy przez bilet miesięczny może tam parkować za darmo. Teraz jeżeli mamy osoby, które nie posiadają takiej karty, nie jeżdżą, chcą przyjechać na dworzec żeby kogoś odebrać lub przywieźć, mogą również korzystać z tego parkingu. Pobiera się bilet – tutaj ze względu na to, że to jest parking „Parkuj i jedź”, on nie ma tam na godziny, tam jest jednorazowa opłata i można stać całą dobę. Ale dzięki temu również jest stworzony taki system, że na podstawie tego bileciku, który pobieramy z tego automatu, jesteśmy uprawnieni do całodobowej jazdy również komunikacją miejską.

Z parkingu nie mogą korzystać samochody elektryczne i zasilane gazem. Z Tomaszem Filarem wiceburmistrzem Zakopanego rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.