Radio Alex 105.2 FM Zakopane

„Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył”: XV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

 

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył”

Zbliża się Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył”, który rokrocznie jest organizowany w zakopiańskich świątyniach.

Fot. facebook.com/FestiwalKoledZakopane/

Kolędowanie rozpocznie się 24 grudnia koncertem Parafialnego Regionalnego Zespołu „Giewont” z Olczy. Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem wypełnią radosne pieśni bożonarodzeniowe, jak i rozmaite góralskie pastorałki.

Podczas tegorocznej edycji będzie można posłuchać zarówno artystów związanych z Podhalem, jak również znanych z całej Polski. Wystąpią, między innymi Olga Bończyk, Agnieszka Przekupień, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Krywań, Kapela Hanki Wójciak, Hanna Zbyryt, Zespół Regionalny im. Klimka Bachledy, Parafialny Regionalny Zespół „Giewont” oraz zespoły Jedla, Zyngry i Tatrzańskie Smyki.

Tradycyjnie już, 6 stycznia, odbędzie się także Orszak Trzech Króli z udziałem Zakopiańskich Zespołów Regionalnych. Wydarzenie co roku gromadzi tłumy mieszkańców i turystów, którzy biorą udział w barwnym korowodzie.

Festiwal potrwa do 2 lutego 2024r.