Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Dom Ludowy w Kościelisku otrzyma dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane

 

Dom Ludowy w Kościelisku otrzyma dotację

Radni gminy Kościelisko ustalili wysokość dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane Domu Ludowego.

Dorota Kierpacz: Prace związane są z realizacją pierwszego etapu zadania pod nazwą Modernizacja Domu Ludowego w Kościelisku. Wysokość dotacji wynosi 100 tys. złotych. Te środki zostały już wcześniej zaplanowane w budżecie Gminy Kościelisko na rok 2023. Niestety szczegółowe warunki udzielenia dotacji określone zostaną w umowie zawartej pomiędzy Gminą Kościelisko, a Związkiem Podhalan Oddział Kościelisko.

– przypomniała skarbnik Dorota Kierpacz, a przewodniczący Komisji Ekonomiki i Rozwoju Gospodarczego rady gminy uzupełnił.

Piotr Kopeć: Mówimy tutaj o dużym zadaniu modernizacji Domu Ludowego za około 3 miliony złotych. Większość środków będzie pochodzić z państwowych funduszy, natomiast jest to rozpisane na dwa lata i to na co jest dofinansowanie na ten rok z naszej strony, bo mówiliśmy, że całe dofinansowanie jest na poziomie około 20%, a w tym roku ten wkład na konieczne prace to jest właśnie 100 tysięcy

– mówił Piotr Kopeć przewodniczący Komisji Ekonomiki i Rozwoju Gospodarczego rady gminy Kościelisko.

Czytaj także: