Drogowcy w Małopolsce gotowi na zimę [FOTO]
W Małopolsce oficjalnie rozpoczęto zimowe utrzymanie dróg krajowych. Przez najbliższe siedem miesięcy setki pracowników oraz specjalistyczny sprzęt będą dbać o bezpieczeństwo na 986 kilometrach tras regionu. Do dyspozycji są m.in. 150 pługosolarek, siedem pługów wirnikowych, sześć zwykłych oraz 50 mniejszych maszyn do odśnieżania chodników.

Szacowany czas czytania: 00:27
Drogowcy w Małopolsce szykują zapasy soli
Wśród wyposażenia znalazły się także dwa specjalne pługi autostradowe, które mogą jednocześnie odśnieżyć aż 7 metrów szerokości jezdni. Takie maszyny wykorzystywane są zwłaszcza podczas intensywnych opadów śniegu, pracując w kolumnie i zajmując całą szerokość drogi.

Drogowcy mają do odśnieżenia łącznie 14 milionów metrów kwadratowych jezdni. W magazynach zgromadzono już ponad 28 tysięcy ton soli, a ich łączna pojemność w regionie to ponad 45 tysięcy ton.














