Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Duże korki na Zakopiance. Trudne warunki drogowe [AKTUALIZACJA]

 

Duże korki na Zakopiance

AKTUALIZACJA:

Zator drogowy/Spowolnienie Ruchu na jezdni w kierunku Zakopanego o długości ok. 9 km od Rdzawki do Klikuszowej. Zator w kierunku Krakowa o długości ok 7 km od Nowego Targu do Klikuszowej. Zator spowodowany jest zwiększonym weekendowym natężeniem ruchu oraz warunkami atmosferycznymi

– czytamy w komunikacie GDDKiA.

Wciąż potężne korki na zakopiance. Nawet trzy godziny zajmuje kierowcom przejechanie nieco ponad 20 kilometrów z Zakopanego do Klikuszowej za Nowym Targiem. Po intensywnych opada śniegu jest bardzo ślisko. Na dodatek w Klikuszowej autobus zsunął się do rowu i trwa jego wyciąganie. Na ten czas ruch w obu kierunkach został wstrzymany. Kierowcy, którzy próbują ominąć zakopiankę wpadają w pułapkę nieodśnieżonych dróg lokalnych, na których dochodzi do kolizji.

Wielu kierowców musi zmierzyć się z utrudnieniami na drodze krajowej nr 49 na odcinku Nowy Targ – Bukowina Tatrzańska. Według informacji GDDKiA, ruch na tej trasie jest mocno utrudniony. W kierunku Zakopanego, na odcinku od Rdzawki do Klikuszowej, wczesnym popołudniem utworzył się korek o długości około 9 km. Natomiast w kierunku Krakowa można było zaobserwować sznur aut o długości 5 km.

Przyczyną tych utrudnień jest między innymi wymiana turnusów w ośrodkach wypoczynkowych w Małopolsce. Wraz z końcem wakacji turystów jest znacznie więcej na drogach, zwłaszcza na popularnej Zakopiance. Duże natężenie ruchu powoduje powstawanie długich korków i utrudnia płynność przejazdu.

Dodatkowo, na drodze krajowej nr 49 panują trudne warunki drogowe, co również przyczynia się do powstawania korków. Wzmożone opady śniegu powodują, że nawierzchnia staje się śliska i niebezpieczna. Kierowcy muszą być ostrożni, by uniknąć wypadków i kolizji.

Przedsięwzięte zostały pewne kroki w celu złagodzenia sytuacji. Na niektórych odcinkach drogi wprowadzono ograniczenie prędkości, co ma przyczynić się do bezpieczeństwa na drodze. Policja prowadzi także kontrole drogowe, w celu zapewnienia płynności ruchu i egzekwowania przestrzegania przepisów.

/PAP, GDDKiA

Czytaj także: