Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Duże utrudnienia na drogach na Podhalu. Protest rolników trwa

Na Podhalu czekają nas jutro duże utrudnienia na drogach – a to w związku z protestem rolników. Jak informuje nowotarska policja, w strajku może wziąć udział nawet sto pojazdów.

Utrudnienia na drogach na Podhalu

Z policyjnych ustaleń wynika, że protest rozpocznie się o godzinie 10:00 w Ludźmierzu w okolicy ulicy Podhalańskiej. Następnie rolnicy przejadą ulicą Podhalańską, Jana Pawła II i Nowotarską do Nowego Targu. Dalej ulicą Ludźmierską, Alejami 1000-lecia i wyjadą na Zakopiankę w kierunku Szaflar. Następnie Zakopianką przejadą do Klikuszowej, Rdzawki i wrócą do Nowego Targu, gdzie przejadą Alejami 1000-lecia do ronda przy ulicy Sikorskiego i alejami wrócą do Ludźmierza.

W związku z protestem musimy spodziewać się utrudnień w różnych częściach Ludźmierza, Nowego Targu, Szaflar, Klikuszowej i Rdzawki, a także w Chyżnem, w rejonie granicy ze Słowacją.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zrozumienie i cierpliwość na drogach. Zalecają również, aby odpowiednio wcześniej zaplanować podróż z uwzględnieniem alternatywnych tras przejazdu oraz stosować się do poleceń policjantów.

Czytaj także: