Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Duży ruch na Zakopiance. Doszło do kolizji

Zakopane, popularne miejsce wypoczynku wśród Polaków, znowu tętni życiem. W piątek przed południem, kolumny samochodów ciągnęły się od Rabki do Nowego Targu, w obu kierunkach. Korki utworzyły się również w okolicach Szaflar oraz na odcinku Biały Dunajec - Zakopane.

Duży ruch na Zakopiance

Turyści, którzy spędzili świąteczne urlopy w Zakopanem, powoli opuszczają swoje miejsca w hotelach, a ich miejsce zaczynają zajmować ci, którzy chcą powitać nowy rok pod Tatrami. Spory ruch panuje także na ulicach Zakopanego.

Według raportów hotelarzy z podnóża Tatr, frekwencja turystyczna na ostatni weekend 2023 roku będzie niemal stuprocentowa. Oprócz sylwestrowych bali w hotelach i restauracjach, na zakopiańskiej Równi Krupowej odbędzie się impreza plenerowa organizowana przez TVP. Na to wydarzenie zgłoszono aż 30 tysięcy osób.

Władze Zakopanego zachęcają do korzystania na miejscu z komunikacji publicznej, a przyjeżdżającym i wyjeżdżającym – do korzystania z dróg alternatywnych. To może być kluczowe dla uniknięcia korków i zapewnienia płynnego ruchu w okresie noworocznym.

Zakopane, znane z pięknych krajobrazów i bogatej oferty turystycznej, jest jednym z najpopularniejszych miejsc na spędzenie Sylwestra w Polsce. W tym roku, jak wskazują raporty, nie będzie inaczej. Z pewnością będzie to czas pełen radości i zabawy dla wszystkich, którzy zdecydują się powitać nowy rok pod Tatrami.

Czytaj także: