Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Dziarska staruszka z Nowego Targu pomogła złapać oszusta

 

Staruszka z Nowego Targu pomogła w schwytaniu oszusta

List gratulacyjny, podziękowania i bukiet kwiatów otrzymała z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu pani Marianna. Dzięki postawie 80 letniej nowotarżanki i wsparciu jej syna – zatrzymany został oszust wyłudzający pieniądze metodą „na policjanta”.

Fot. nowy-targ.policja.gov.pl

Pani Marianna nie uwierzyła oszustom podającym się za funkcjonariuszy policji i zamiast pieniędzy do reklamówki włożyła pocięte gazety. Potem przy współpracy z nowotarskimi policjantami „odbierak” został zatrzymany i trafił do zakładu karnego. Podczas spotkania komendant podkreślił, że postawa nowotarżanki, jej czujność i odwaga zasługują na pełne uznanie i wyróżnienie.

Fot. nowy-targ.policja.gov.pl

Niestety wciąż są zgłaszane przypadki oszustwa na policjanta, prokuratora, czy na wnuczka – stąd ponawiamy apel policji:

Katarzyna Cisło: Stąd nasz apel i prośba do młodych ludzi, aby przestrzec swoich najbliższych, swoich dziadków, swoje babcie, aby uważali, uważali rozmawiając przez telefon, nie podawali zbyt dużo informacji takich osobistych, nie podawali czy mają pieniądze w domu, w jakiej kwocie. I tak naprawdę, jeśli mają cień wątpliwości, po prostu przerywali te rozmowy i sami dzwonili do swojego wnuczka, wnuczki czy swoich dzieci, aby potwierdzić tę wersję, którą próbuje nam przekazać oszust

– mówi Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Czytaj także: