Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Dzień Dziecka w ośrodkach PKL

Przed nami kolejny długi majowy weekend i również 1 czerwca, czyli święto, na które czekają wszystkie dzieci, zarówno te starsze, jak i te nieco młodsze. I to jest taki dobry moment, żeby spędzić ten czas rodzinnie na wielu aktywnościach na świeżym powietrzu oczywiście, do czego zachęcamy i zapraszamy do skorzystania z atrakcji, które na ten czas przygotowały Polskie Koleje Linowe w Ośrodkach Turystycznych.

Dzień Dziecka w ośrodkach PKL

Krynica Zdrój: Góra Parkowa

Marta Grzywa: Rodziny z dziećmi i najmłodszych zapraszamy również 1 czerwca do Ośrodka Grupy PKL w Krynicy-Zdroju na Górze Parkowej. I tutaj na najmłodszych będzie czekać Festiwal Baniek Mydlanych. Zobaczymy tysiące baniek w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i oczywiście każdy uczestnik, bez względu na wiek będzie mógł wykonać swoją bańkę. Ale to nie wszystko, ponieważ dzieci będą miały niepowtarzalną szansę wziąć udział w dynamicznych zabawach, animacjach, tańcach, wspólnej zumbie, sportowych konkursach czy też wspólnym śpiewie. Przewidujemy także malowanie buziek czy balonowe show.

Oprócz tego na Górze Parkowej będzie również Koło Fortuny, a dzieci będą miały także niepowtarzalną, wyjątkową wręcz możliwość spotkania się z postaciami z ulubionych bajek. Warto oczywiście takie spotkanie uwiecznić pamiątkowym zdjęciem. A my zapraszamy wszystkich w godzinach od 13:00 do godziny 17:00 na Górę Parkową na wspólne celebrowanie tego niepowtarzalnego święta. Wszystkie informacje szczegółowe o atrakcjach znajdują się na stronie internetowej PKL oraz w mediach społecznościowych Ośrodka. Zapraszamy!

Międzybrodzie Żywieckie: Góra Żar

Marta Grzywa: Zapraszamy wszystkich do Ośrodka Turystycznego PKL na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Tutaj Dzień Dziecka będziemy świętować 2 czerwca i możemy zdradzić, że to będzie kolorowy dzień, najbardziej kolorowy w całym kalendarzu. Mnóstwo muzyki, niepowtarzalna zabawa będzie nam towarzyszyć w strefie atrakcji na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Na wzniesieniu czekać będzie na dzieci fala kolorowych pyłków. A to wszystko za sprawą Holi uwielbianego święta kolorów. Punktualnie o godzinie 15:00 zostaną one wyrzucone w górę.

Nie zabraknie również muzyki, o którą zadba. I można powiedzieć, że nie będzie czasu zupełnie na nudę, więc koniecznie zabierzcie ze sobą dobre humory, zabierzcie całe rodziny i widzimy się na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, w ośrodku turystycznym grupy PKL.

Marta Grzywa: Oprócz święta Holi Zapraszamy i zachęcamy do udziału w grze terenowej Beskidzki Detektyw, która jest dostępna w nowej odsłonie. Tym razem możemy być przygotowani na zupełnie nowe zagadki, zupełnie nowe łamigłówki i też dodatkową nagrodę. Zapraszamy do ośrodka, a wszystkie informacje na temat atrakcji dostępne są na stronie internetowej PKL oraz w mediach społecznościowych Ośrodka.

Zakopane – Gubałówka

Marta Grzywa: Zapraszamy na Gubałówkę, bo najmłodszych zarówno 31 maja, jak i 1 czerwca będzie czekać Bajkowy Dzień Dziecka. Gubałówkę na te dwa dni zamieni się w taką bajkową krainę. Będzie można spotkać bohaterów z ulubionych bajek, iluzjonistów. Przewidujemy również zabawy z animatorami, malowanie buziek na wzór ulubionych postaci bajkowych. Dzieciaki będą mogły przymierzyć stroje z uwielbianej bajki Psi Patrol i zrobić sobie oczywiście w tych strojach pamiątkowe zdjęcie.

Ale to nie wszystko, ponieważ będą mogli również wykazać się i spróbować swoich sił w roli strażaka czy zobaczyć jak to jest być youtuberem. Dodatkowo również na najmłodszych czeka niepowtarzalna uczta. Serwujemy dania w stylu samego Harrego Pottera. Oprócz tych całodziennych animacji, konkursów, dodatkowych zabaw, dostępna będzie również zjeżdżalnia grawitacyjna.

Na Gubałówce będzie kolorowo, będzie słodko, a to wszystko za sprawą waty cukrowej oraz zaserwowanym lodom, które w prezencie przygotujemy dla najmłodszych.

Zawoja: Mosorny Groń

Marta Grzywa: Najmłodszych, rodziny z dziećmi zapraszamy 1 czerwca do ośrodka Grupy PKL na Mosornym Groniu w Zawoi. Tutaj przewidujemy całodzienne warsztaty kreatywne. Będzie możliwość wykonania własnych magnesów, własnych zabawek i udekorowania ich. To wszystko w Karczmie Mosorny Groń. Ale oprócz oczywiście tych warsztatów artystycznych, przewidujemy 20% rabatu na menu dziecięce w karczmie.

Marta Grzywa: Oprócz tego 1 czerwca rusza na Mosornym Groniu kolejna edycja gry terenowej Beskidzki Detektyw. Tym razem czeka na dzieciaków jeszcze więcej zagadek, jeszcze więcej łamigłówek. Oczywiście na odkrywców hasła czekają nagrody. Zachęcamy do udziału w grze nie tylko dzieci, ale również całe rodziny, bo to jest taka integracja też na świeżym powietrzu.

Szczawnica: Palenica

Marta Grzywa: 1 czerwca zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi najmłodszych do świętowania Dnia Dziecka w Palenicy. W Szczawnicy przygotowaliśmy sporo atrakcji. Będzie prawdziwe bańkowe szaleństwo. Dzieci nie tylko będą mogły podziwiać niezwykły pokaz baniek, ale też poczują się jak w prawdziwej bajce. A to za sprawą sztuczek, które pozwolą zamknąć chętnych w bańce mydlanej. Będzie kolorowo, Będzie możliwość wykonania tatuaży brokatowych, tematycznych.

Również w szałasie Palenica na dzieci będą czekać na specjalnie przygotowane promocyjne zestawy deserów. W ośrodku nie zabraknie animacji, tańców, różnych gier, zabaw rekreacyjno-sportowych, a także różnych konkurencji rodzinnych, które pozwolą na integrację. Warto oczywiście dołączyć do wspólnej zabawy. Warto zadbać o te niezapomniane wspomnienia i oczywiście zapraszamy na Palenicę do Szczawnicy, do ośrodka Grupy PKL. A wszystkie informacje na temat dostępnych atrakcji znajdują się na stronie internetowej PKL oraz w mediach społecznościowych Ośrodka.

Solina

Długi weekend przed nami, Warto go wykorzystać. Zapraszamy do ośrodka grupy PKL w Solinie, ponieważ tutaj przygotowaliśmy nie dzień, nie dwa dni, ale weekend atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. To będzie weekend pełen magii. Dzieciaki poznają niepowtarzalne legendy olbrzymów oraz odkryją tajemnice Bieszczadów. Spotkają się z postaciami uwielbianych Czadów. Na najmłodszych czekać będą również atrakcje od tych multimedialnych w stacji dolnej plaża, po widokowe podczas podróży koleją, aż do tych pełnych ekscytacji przeżyć w parku rozrywki. Tajemnicza Solina, bo tam przez cztery dni będziemy uczestnikami spektakli, spotkań z animatorami. Oczywiście nie zabraknie też znanej już nam Świtezianki czy też Czadowego Feliksa.

1 czerwca w kawiarni na wieży na najmłodszych będzie czekać słodka niespodzianka czadowe warsztaty przygotowywania czekolady. Dzieci będą miały niepowtarzalną okazję przygotować własne lizaki, własne czekolady czy też inne słodkości. I wierzymy, że to będzie smakować wybornie, więc zapraszamy do Soliny. Ponieważ szykuje się weekend radosny, rodzinny. Wszystkie informacje szczegółowe o atrakcjach dostępnych znajdują się na stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych ośrodka, więc mamy nadzieję, że to będzie niezapomniany czas, więc zapraszamy.