Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji OPS w Czarnym Dunajcu przypomina o…

 

Najbliżej potrzebujących są – z definicji – pracownicy socjalni. Ich rolą jest pomoc w sytuacjach, w których inni sobie nie radzą. Nie zastępują ich w działaniu, ale szukają wspólnie rozwiązań, zachęcają do samodzielności. Dziś przypada Dzień Pracownika Socjalnego, o czym przypomniał nam kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Dunajcu.

Czarnodunajecki OPS nie skupia się tylko na świadczeniach rodzinnych czy dodatkach osłonowych – organizuje dla seniorów zajęcia terapeutyczne, artystyczne, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi. Podobną ofertę mają inne placówki, dlatego warto się zainteresować tym co proponują.

Na przykład nowotarski Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca do skorzystania z oferty programu pn. „Złota Rączka dla Seniora”. Zakres bezpłatnych usług obejmuje drobne prace – typu regulacja drzwi i okien oraz uszczelnianie, naprawa, wymiana bądź uszczelnianie przeciekających kranów, odpowietrzanie kaloryfera, czy udrożnienie odpływów, montaż, wymiana zamka, klamki w drzwiach, montaż karniszy.
Nie obejmują natomiast usług wymagających natychmiastowej interwencji, zezwoleń, specjalistycznej wiedzy oraz specjalistycznych uprawnień.

W sprawie zgłoszeń lub dodatkowych informacji można kontaktować się telefonicznie pod nr tel. 18 26 11 704 lub osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej (pok. nr 5) przy ul. Kościuszki 8 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 11:00.

Czytaj także: