Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Dzień Wszystkich Świętych w Zakopanem. Jak będzie wyglądał ruch przy największej nekropoli?

To już pewne, że w dniach od 31 października do 1 listopada nastąpi ograniczenie ruchu w okolicy cmentarza na ul. Nowotarskiej w Zakopanem. Jak będzie wyglądał ruch przy największej nekropoli tego miasta i czy ograniczenia mogą ulec zmianie?

Dzień Wszystkich Świętych w Zakopanem. Zmiany w ruchu

Mówi Roman Wieczorek rzecznik zakopiańskiej policji:

Roman Wieczorek: W dniach 31 października do 1 listopada planuje się całkowite tj. dwustronne zamknięcie odcinka ulicy Nowotarskiej na odcinku od ronda Solidarności do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. I takie zamknięcie będzie od godziny 7:00 do 22:00. W razie wzmożonego ruchu samochodowego w obrębie cmentarza w dniu 30 i również 2 listopada, będziemy rozważali możliwość dodatkowego zamknięcia tego odcinka. Tam na miejscu cały czas pracować będą policjanci i strażnicy miejscy, którzy będą przyglądali się jak wygląda sytuacja, jakie jest natężenie ruchu pieszych i pojazdów w tym regionie i w zależności od tych okoliczności, które tam zastaniemy, będziemy podejmowali decyzję o ewentualnym wyłączeniu tego odcinka z ruchu.

Dodatkowo policjanci ostrzegają odwiedzających groby, a pieszych proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach cmentarzy:

Roman Wieczorek: Wszystkie osoby wybierające się na cmentarze, nie tylko ten na nowotarskiej, ale i wszystkie inne na Podhalu, prosimy o szczególną ostrożność. O to, aby po zmierzchu zabierać ze sobą element odblaskowy, tak abyśmy byli widoczni na drodze. Pamiętajmy też, że przy wielu cmentarzach przebiegają ważne drogi, które będą obciążone ruchem, więc należy to też wziąć pod uwagę. Wybierając się na cmentarz należy pamiętać też o osobach małoletnich, dzieciach i osobach starszych, bo może dojść do takiej sytuacji, że taka osoba się może zagubić. I też proszę pamiętać o bezpieczeństwie własnym. Nie zabierać ze sobą niepotrzebnie cennych i drogich przedmiotów, tak aby nie padły one łupem złodzieja.

PORADY DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH PODCZAS ŚWIĘTA „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”

Czytaj także: