Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Dziś przerwy w dostawie wody w Poroninie

 

W Poroninie rozpoczęto rozbudowę sieci wodociągowej o komorę pompowni wody. Z tego powodu w czwartek 23 maja mieszkańcy ulicy Jasionówka mogą odczuć przerwy w dostawie wody.

Przerwy w dostawie wody w Poroninie. Utrudnienia wystąpią w godz. od 8:00 do 15:00

Dzisiaj do godziny 15 mieszkańcy ul. Jesionkówki w Poroninie mogą borykać się z przerwami w dostawie wody. Ruszyła rozbudowa sieci wodociągowej o komorę pompowni wody:

Regina Watycha: Budowana jest nowa pompownia wody na Jesionkówce, która też w bardzo znaczący sposób usprawni działanie tamtego odcinka naszej sieci. A w planach jest jeszcze bardzo ambitny projekt, czyli budowa stacji uzdatniania wody w Murzasichlu.

A to nie jedyna tego typu inwestycja w Poroninie. Gminny wodociąg doprowadzający wodę między innymi do wsi Suche służy mieszkańcom już od kilkudziesięciu lat. Nadszedł właśnie czas na jego modernizację. Prace będą przebiegały między innymi pod korytem rzeki Zakopianki.

Regina Watycha: Część wodociągu, która dostarcza wodę do Suchego, jest zlokalizowana pod dnem potoku Zakopianka, więc modernizacja akurat tego odcinka jest bardzo skomplikowana. Będzie ona polegała na tym, że pod dnem rzeki przeprowadzony zostanie tzw. przewiert sterowany, czyli wprowadzona zostanie nowa rura o zwiększonej średnicy. W ramach tej inwestycji będzie również zamontowany przepływomierz oraz miernik ciśnienia, co pozwoli nam na nowoczesną kontrolę tego fragmentu sieci wodociągowej

– mówiła Regina Watycha z urzędu gminy w Poroninie.

Koszt prac to 250 tys. zł. Nakład pochodzi ze środków własnych gminy. I choć nie da się wstrzymać biegu rzeki, to wykonawca deklaruje, że prace zakończą się już w połowie wakacji.

Czytaj także: