Radio Alex 105.2 FM Zakopane

F16 nad Nowym Targiem. XIII Nowotarski Piknik Lotniczy już jutro

 

XIII Nowotarski Piknik Lotniczy

W ten weekend nie każdy huk i grzmot będzie zwiastował niebezpieczeństwo. Przedsmak podniebnych atrakcji, jakie czekają nas jutro i pojutrze nowotarżanie mieli już wczoraj.

Paweł Kos: F-16 to niewątpliwie największa gwiazda tegorocznej edycji. Pełny pokaz, który będzie jeszcze okraszony flarami, czyli powiedziałbym takim elementem pirotechnicznych, który dodaje niesamowitego uroku temu przekazowi. Wystrzał tych flar naprawdę budzi wielkie emocje. Wygląda to przepięknie na zdjęciach, na filmach, więc, więc aparaty i telefony w dłonie wówczas. Pokaz będzie trwał około 20 minut

– mówił Paweł Kos, współorganizator Pikniku Lotniczego w Nowym Targu. Jak przekonuje Nowotarski Piknik Lotniczy śmiało można nazwać „międzynarodowym air show”:

Paweł Kos: Zasługuje na to miano, bo jest po prostu fenomenalne. Mamy fantastyczną lokalizację i wszystkie te statki powietrzne, które się pojawiają, najwybitniejsi akrobaci z Polski, ze świata. W takiej scenerii można zobaczyć ich tylko tutaj. Trzy grupy akrobacyjne samolotowe. Będziemy mieć znakomitych Czechów z grupy The Flaying Bulls. Grupa Orlen, Grupa Akrobacyjna Żelazny, będzie grupa Firebirds Jazz oraz takich solistów wyśmienitych jak Artur Kielak, Łukasz Czepiela – jedyny Polak, który wylądował – chyba na świecie – pilot, który wylądował na Helipadzie w Dubaju. Wyczyn polegający na tym, że w Polsce na sopockim molo także zdołał usiąść. Będzie co oglądać. Jestem przekonany, że warto na lotnisko w ten weekend do nas przyjść.