Fala pomocy przechodzi również przez Podhale. Potrzebne wsparcie dla Maksa na najdroższy lek świata
Niesamowita akcja Łatwoganga i Bedoesa, którzy dzięki 9 dniowemu streamowi w Internecie zebrali 250 milionów zł na fundację Cancer Fighters poruszyła cały kraj. To pierwsza akcja charytatywna, która odniosła tak wielki finansowy sukces, ale nie ostatnia dzięki, której zbierane są pieniądze na leczenie dzieci.

Szacowany czas czytania: 02:04
Potrzebna pomoc dla Maksa. Przed nami impreza charytatywna
Od kilku miesięcy trwa zbiórka Dla Maksa. Maksymilian Tocki potrzebuje 16 milionów złotych na terapię genową, która jest jedyną szansą na zatrzymanie śmiertelnej choroby. W tę akcję zaangażowali się nawet Podhalańscy włodarze gmin. Mówi Ewelina Gał-Ogórek.
Radio Alex: Skąd się bierze taka chęć pomagania?
Ewelina Gał-Ogórek: Wydaje mi się, że po prostu coraz więcej osób rozumie, że nawet małe działanie, każda złotówka ma znaczenie. Takie live’y czy zbiórki pokazują, że tak naprawdę razem możemy zrobić coś naprawdę dużego. I wydaje mi się, że to ludzie bardzo napędza.
Ewelina Gał – Ogórek wie co mówi, jest współorganizatorką imprezy charytatywnej Dla Maksa, która odbędzie się już 2 maja w Małem Cichem. Będzie pełna atrakcji dzięki hojnym sponsorom.
Radio Alex: I udało się zaprosić sponsorów. Czy to było trudne? Czy ludzie chętnie przyłączyli się do tej waszej akcji?
Ewelina Gał – Ogórek: Tak naprawdę to jesteśmy bardzo, ale to bardzo zaskoczone. Zamiast jakiś trudności, spotkaliśmy się z niesamowitym odzewem. Odezwało się bardzo dużo firm i też ludzi, gdzie nie spodziewaliśmy się naprawdę aż takich dużych firm. Ludzie naprawdę chcą pomagać. To było dla nas coś pięknego. Każde spotkanie ze sponsorami, z partnerami satysfakcjonuje coraz bardziej i po prostu wiemy, że to, co robimy ma jakieś większe znaczenie.
Warto zajrzeć do Viaty w Małem Cichem. Impreza rozpocznie się w piątek o 14.00
Maria Łukaszczyk: Będą animatorki dla dzieci, malowanie buziek, tatuaże, zaplatanie warkoczy, zjazdy na pontonach, dmuchańce. Będzie też malowanie płótna dla Maksia. Później mu wręczymy, żeby każdy mógł coś od siebie albo małego namalować, albo napisać. Animacje prowadzone taneczne zabawy z muzyką. Będzie zespół góralski małych dzieci. Losowanie głównych nagród, bo od samego początku tutaj będzie „wygrywajka”. O dwunastej występ zespołu „Aparaty”. To nasz regionalny zespół góralski z Małego Cichego. No i od 21:00 do 22:00 zabawa z DJ.
Z Eweliną Gał -Ogórek i Marią Łukaszczyk, organizatorkami imprezy rozmawiała nasza reporterka Beata Denis-Jastrzębska.
Więcej o tej akcji przeczytacie TUTAJ
Link do strony siepomaga.pl
