Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Ferie z Wojskami Obrony Terytorialnej

 

Ferie z Wojskami Obrony Terytorialnej

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Targu zaprasza na 16-dniowe szkolenie. To już szósta edycja Ferii z Wojskami Obrony Terytorialnej. Udział w szkoleniu mogą wziąć pełnoletni ochotnicy posiadający sprawność psychofizyczną.

Robert Nowakowski: Ochotnicy szkolą się z obsługi broni, praktycznego strzelania, podstaw łączności, sztuk survivalu czy też topografii. Oczywiście obowiązkowo zalicza się jeszcze szkolenie ogniowe, taktyczne. Ten okres kończy się przysięgą wojskową.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy się zgłosić do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji i złożyć stosowny wniosek.

Robert Nowakowski: Po rozpatrzeniu tego wniosku to się bez zbędnej zwłoki odbywa. Kierujemy na badania psychologiczne, gdzie dysponujemy też pracuje psycholog w naszych celach. I tu kończy się wydanie decyzji administracyjnej o powołaniu do służby Wojska Obrony Terytorialnej.

Dla żołnierzy obrony terytorialnej przewidziane jest szkolenie rotacyjne. Odbywa się ono w weekendy. Żołnierze otrzymują za nie wynagrodzenie. Z podpułkownikiem Robertem Nowakowskim, szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: