Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Ferie zimowe z Tatrzańskim Parkiem Narodowym: PoSzlaki

 

Ferie zimowe z Tatrzańskim Parkiem Narodowym

ferie zimowe
Fot. tpn.pl

PoSzlaki – środa 25 stycznia

Dziś w południe TPN zapraszana warsztaty z malowania na szkle.

Tatry zimą prezentują się niesamowicie. Biały puch pokrywa stoki niczym kołderka, jeziora skute są lodem, na stromych ścianach skalnych tworzą się lodospady. Postaramy się przenieść ten zimowy górski krajobraz na szkło, poznamy zasady i techniki, a każdy uczestnik będzie mógł sam stworzyć swój niepowtarzalny obraz.

Zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego zaczną się o 12.00.

PoSzlaki – środa 23 stycznia

Dzisiejsze „Poszlaki”, czyli cykl warsztatów rodzinnych organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy to w zakopiańskim Centrum Edukacji Przyrodniczej opowieść o ptakach żyjących w Tatrach i wykład Tomasza Zająca o górskiej turystyce zimowej.

Ptasia opowieść o godz. 12:00, o 17:00 wykład

….

Tatrzański Park Narodowy rozpoczyna cykl zajęć na cały okres ferii zimowych. PoSzlaki rozpoczynają się w środę (17.01) wycieczką.

O 10.00 wyruszymy z Kir na Przysłop Kominiarski i Polanę Stare Kościeliska. Opowiemy jak dawniej wyglądała Dolina Kościeliska jako centrum górniczo-hutnicze, ale również będziemy starali się dostrzec teraźniejszość oraz procesy, nad którymi piecze sprawuje Tatrzański Park Narodowy. Porozmawiamy także o dużych drapieżnikach, skupiając się na wilku, którego tropy często w tej okolicy można spotkać

– zapowiadają edukatorzy z TPN.

Wycieczka jest darmowa, liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Trasa obejmie fragment stromego szlaku, należy wziąć ze sobą odpowiedni ubiór i sprzęt – kijki i raczki.

Harmonogram znajdziecie na stronie TPN – tpn.pl/zwiedzaj/poszlaki

Czytaj także: