Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Festiwal Muzyka na Szczytach. „Będziemy mieli pyszną ucztę muzyczną” [AKTUALIZACJA]

 

Festiwal Muzyka na Szczytach

AKTUALIZACJA (15.09)

Dziś (15.09) i jutro o godz. 12:00 w ramach Klubu Rozmów na Szczytach kolejna dyskusja z artystami w Kmicicu. O 19.00 natomiast koncert pod hasłem Fortepianowy mistycyzm. To w sali teatralnej Nauczycielskiego Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego na Ciągłowce.

Jutro (16.09) o tej samej godzinie w sali Paderewskiego w Belvederze koncert finałowy pt. Kameralistyka XXI wieku.

AKTUALIZACJA (13.09)

W ramach trwającego XV Festiwalu Muzyka na Szczytach – prócz koncertów i wystaw – przewidziano też spotkania z muzykami i kompozytorami.

Grzegorz Russek: Codziennie o godzinie 12:00 w dniu wieczornych wydarzeń festiwalowych będziemy spotykać się na klubach dyskusyjnych z artystami, którzy wieczorem zaprezentują się jako muzycy. Kluby na Szczytach będą się odbywać w kawiarni Kmicic Jeden raz w galerii Hasiora, oraz jeden raz na inaugurację w Willi pod Jedlami. Serdecznie zapraszamy

– mówi Grzegorz Russek z biura festiwalu Muzyka na Szczytach.

Dziś w południe spotkanie w kawiarni Kmicic, czyli Klub Rozmów na Szczytach. A wieczorem o 19:00 – koncert kameralny – Muzyka nowa i najnowsza – w sali teatralnej Nauczycielskiego Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego na Ciągłówce, w programie utwory Debussego, ale także prawykonanie utworu Tomasza Opałki.

AKTUALIZACJA (12.09)

Trwa 15. edycja Festiwalu Muzyka na Szczytach. Pod Tatry zjechali najlepsi wykonawcy muzyki klasycznej i współczesnej.

Dziś 12.09.o 19:00 w kinie Miejsce – wieczór filmowy – projekcja filmu Próba orkiestry / F. Felliniego

AKTUALIZACJA (11.09)

W Zakopanem trwa Festiwal Muzyka na Szczytach. Dziś (11.09) w programie o 12.00 w ramach Klubu Rozmów na Szczytach spotkanie z artystami. Będzie też kameralny koncert. Oba wydarzenia w Galerii Władysława Hasiora (ul. Jagiellońska 18b).

Możecie też zaglądnąć na otwarte w ubiegłym tygodniu wystawy – w zakopiańskiej Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego są to fotografie Ryszarda Horowitza, a w Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej prezentacja prac lokalnych artystów i mistrzów rzemiosła. Festiwal potrwa do soboty (16.09).


Festiwal Muzyka na Szczytach obchodzi swój mały jubileusz. Po raz XV pod Tatry zjadą najlepsi wykonawcy muzyki klasycznej i współczesnej. W tym roku usłyszymy dwie prapremiery, zobaczymy dwie interesujące wystawy, spotkamy się z genialnymi wykonawcami i kompozytorami w klubie festiwalu, który będzie gościł w wyjątkowych zakopiańskich miejscach. Festiwal startuje już w tę sobotę (9.09.) i potrwa do 16 września.

Grzegorz Russek, biuro festiwalu Muzyka na Szczytach:

Grzegorz Russek: W tym roku, zgodnie z 15-letnią tradycją będziemy mieli pyszną ucztę muzyczną, składającą się z miksu klasyków wiedeńskich oraz utworów kompozytorów współczesnych w tym, co także jest tradycją festiwalu, dwóch wykonań światowych polskich kompozytorów. Poza tym fantastyczne dwie wystawy towarzyszące, jedna poświęcona artystom Podhala, to już 8. Edycja tej wystawy, druga poświęcona fotografiom autorstwa Ryszarda Horowitza (.,.).

Czytaj także: