Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Galeria Sztuki JATKI w Nowym Targu: Rytmy i szepty dwugłos niezależny – Jatki Nowy Targ

 

Galeria Sztuki JATKI w Nowym Targu zaprasza na spotkanie z autorami książki „Rytmy i szepty dwugłos niezależny” – Krystyną Olchawą – autorką wierszy i Wincentym Kućmą – autorem rysunków

Spotkanie, które poprowadzi Zofia Weiss – historyk i krytyk sztuki, odbędzie się 5 lipca (piątek) 2024 r. o godz. 18:00. Wiersze przeczyta Krzysztof Górecki, a wideo prezentację rysunków przygotował Norbert Tomczak. W trakcie spotkania na skrzypcach zagra Katarzyna Mrożek.

Zofia Weiss: Połączenie w tym albumie rysunków profesora Wincentego Kuczmy, rysunków, które są studiami wstępnymi do jego wielkich, monumentalnych realizacji sakralnych z poezją pani Krystyny Olchawy dała wspaniały rezultat naprawdę pięknej i bardzo eleganckiej publikacji. Ponieważ miałam przyjemność napisać słowo wstępne do tego albumu, w związku z tym szczególnie go przeżyłam, jest mi szczególnie bliski. I to, co ci ludzie, którzy już bardzo wiele lat przeżyli na naszej ziemi, jak ustawiają drogowskazy nam wszystkim, to jest w tej książce chyba najbardziej istotne i dla nas wszystkich powinno być wskazówką, jak pięknie można życie przeżyć i w jakim kierunku podążać.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 Mówiła Zofia Weiss historyczka i krytyczka sztuki.

RYTMY I SZEPTY – dwugłos niezależny. Autorzy książki Wincenty Kućma i Krystyna Olchawa

Galeria Sztuki JATKI w Nowym Targu
Fot. facebook.com/galeriajatki

Czytaj także: