Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Galeria Sztuki Jatki z nową wystawą „Wokół Katedry”

 

Galeria Sztuki Jatki prezentuje nową wystawę

Wokół Katedry, to tytuł najnowszej wystawy w nowotarskiej galerii Jatki. Rysunki i grafiki wykonane przez Adama Pociechę oraz fotografie Andrzeja Wampa Karbińskiego są już dostępna dla zwiedzających.

Oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę o godzinie 18.00

Anna Dziubas: Prof. Adam Pociecha zaskakuje portretem katedr. Czasami jest to dosłowne, a czasami rozwija się w jakąś opowieść, którą widz wciągany jest i powstają niezwykłe, precyzyjne zakamarki, tajemnice w grafikach i rysunkach. Profesor jest również wykładowcą na ASP w Katowicach i Akademii Śląskiej. Opracował dwa programy dotyczące nauki rysunku według własnego pomysłu. To możemy zobaczyć na wystawie. Solidny, z perspektywą rysunek katedr i gotyckich, i barokowych. Posługuje się techniką akwaforty również, która ma taki niezwykły klimat. Natomiast pan Andrzej Wampa Karbiński przedstawia fotografię niezwykle wrażeniową, dotyczącą jakby w chwili momentu, gdzie istotne jest światło i zaprasza nas w inny świat. Ale twórczość obydwu panów się uzupełnia i znakomicie sprawdza się we wnętrzach naszej galerii.

Obu panów we wczesnych artystycznych poszukiwaniach ukształtowało Liceum Plastyczne w Wiśniczu. Wystawa będzie czynna do 2 grudnia. Z Anną Dziubas szefową galerii Jatki w Nowym Targu rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Fot. facebook.com/galeriajatki

Czytaj także: