Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Główny Inspektorat Transportu Drogowego informuje o oszustwie na mandat. To próba wyłudzenia danych i pieniędzy

Nie dajmy się oszukać fałszywym wiadomościom mailowym, które mają rzekomo pochodzić od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i dotyczyć ukarania mandatem za przekroczenie prędkości. Do takiego maila dołączony jest link, za pośrednictwem którego mamy zapłacić wymierzoną karę. To próba wyłudzenia danych i pieniędzy. To oczywiście oszustwo. Złodzieje chcą nas okraść.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ostrzega przed oszustwem

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ostrzega przed fałszywymi wiadomości e-mail informującymi o ukaraniu mandatem za przekroczenie prędkości i obowiązku uiszczenia opłaty za pośrednictwem załączonego linku. To próba wyłudzenia danych i pieniędzy.

W przypadku, gdy oszust uzyska dostęp do informacji potrzebnych np. do zalogowania się na konto bankowości internetowej, należy jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem, zmienić hasło, a jeżeli doszło do wyłudzenia środków finansowych lub danych, zgłosić ten fakt na najbliższym komisariacie Policji.

Warto pamiętać, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie wysyła wezwań do opłacenia mandatów karnych za pośrednictwem poczty elektronicznej. Robi to w formie tradycyjnej listownie lub przez elektroniczne biuro obsługi klienta eBOK CANARD.

Czytaj także: