Gmina Poronin: skażona woda w wodociągu Słodyczki
Zgodnie z decyzją Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zakopanem informujemy o braku przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu prywatnego Spółki Wodno-Wodociągowej „Słodyczki” - informują służby.

Szacowany czas czytania: 00:31
Uwaga mieszkańcy! Skażona woda z wodociągu Słodyczki
Wójt Anita Żegleń dodaje, że gmina Poronin wyznaczyła zastępczy punkt poboru wody ze zdroju ulicznego, zlokalizowanego przy budynku OSP w Zębie (ul. Szlak Papieski 121). Punkt jest czynny całodobowo. Jak zapewnia – w razie potrzeby – zostanie podstawiony beczkowóz.
W badaniach wykazano obecność bakterii z grupy coli, więc woda nie nadaje się do spożycia, przygotowywania posiłków, mycia naczyń i do celów sanitarnohigienicznych. Może być jedynie używana do prac porządkowych , czyli np. mycia podłóg, spłukiwania toalet czy też działań przeciwpożarowych.