Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Gmina Poronin: skażona woda w wodociągu Słodyczki

Zgodnie z decyzją Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zakopanem informujemy o braku przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu prywatnego Spółki Wodno-Wodociągowej „Słodyczki” - informują służby.

Woda z kranów w Krościenku
zdjęcie poglądowe / fot. PSSE w Zakopanem

Szacowany czas czytania: 00:31

Uwaga mieszkańcy! Skażona woda z wodociągu Słodyczki

Wójt Anita Żegleń dodaje, że gmina Poronin wyznaczyła zastępczy punkt poboru wody ze zdroju ulicznego, zlokalizowanego przy budynku OSP w Zębie (ul. Szlak Papieski 121). Punkt jest czynny całodobowo. Jak zapewnia – w razie potrzeby – zostanie podstawiony beczkowóz.

W badaniach wykazano obecność bakterii z grupy coli, więc woda nie nadaje się do spożycia, przygotowywania posiłków, mycia naczyń i do celów sanitarnohigienicznych. Może być jedynie używana do prac porządkowych , czyli np. mycia podłóg, spłukiwania toalet czy też działań przeciwpożarowych.

Źródło: Gmina Poronin

REKLAMA