Radio Alex 105.2 FM Zakopane

GOKR Kościelisko: Wystawa „Tomik poezji mały”

 

GOKR Kościelisko zaprasza na wystawę

W Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko można oglądać wystawę pt. „Tomik poezji mały”, której autorem jest Krzysztof Strzoda, a kuratorem  Łukasz Cyrus.

Autor wykorzystując czarno-białe fotografie pejzażu górskiego nawiązuje do symbolicznych znaczeń związanych z wodą i drogą oraz do emocji, które towarzyszyły ich powstawaniu i emocji wyzwalających się we wrażliwych odbiorcach. Prace powstały w Tatrach Polskich w latach 2015-2017.

O wystawie opowiadała nam Małgorzata Karpiel-Bzdyk, dyrektorka GOKR w Kościelisku:

Małgorzata Karpiel-Bzdyk: Krzysztof Strzoda to artysta, fotograf, twórca audiowizualny, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jest również stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatem wielu prestiżowych nagród.

Pan Krzysztof w Kościelisku pojawił się ze swoją fotografią nie przez przypadek, ponieważ od wielu lat związany jest z górami, ale również z  Kościeliskiem, gdzie przyjeżdżał i mieszkał, stąd wyruszał na szlaki, a na tych szlakach powstawało wiele pięknych fotografii o tematyce typowo górskiej, bo pan Krzysztof jest autorem różnych cykli fotograficznych. Wystaw już miał bardzo wiele. Fotografia czarno-biała. Przepiękne fotografie, bardzo interesujące, intrygujące i prezentujące świat tatrzański od troszeczkę innej strony. Ponieważ to nie są pejzaże takie typowe, to są miejsca, które bardzo często mijamy, nie zwracamy na nie szczególnej uwagi i cały ten świat w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko jeszcze do 28 września. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku, czyli w godzinach pracy naszego ośrodka, od godziny dziewiątej do szesnastej. Zapraszamy serdecznie.

Krzysztof Strzoda

Artysta fotograf, twórca audiowizualny, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i „Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej”, Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, beneficjent programu “Lokata w Kulturę” (Katowice Miasto Ogrodów), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych.

Łukasz Cyrus

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Nauczyciel języka angielskiego w chorzowskim Liceum Ogólnokształcącym, wspinacz, miłośnik muzyki, fotografii i filozofii. Twórca autorskich koncepcji „Fotografii odklejonej” oraz „NADFOTOGRAFII”.

GOKR Kościelisko zaprasza na wernisaż

Wystawa została objęta patronatem Związku Polskich Artystów i Fotografików Okręg Krakowski i Okręg Śląski.

Czytaj także: