Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Gwiazda betlejemska: skąd pochodzi i jak dbać o ten kwiat?

 

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W wielu domach już teraz pojawiła się gwiazda betlejemska. Co ciekawe, ta roślina może osiągać wysokość nawet trzech metrów. O jej pochodzeniu opowiedział Radiu Alex Ryszard Truchan z przedsiębiorstwa ogrodniczego z Kościeliska.

Ryszard Truchan: Gwiazda betlejemska przywędrowała dzięki pierwszemu ambasadorowi USA, który był w Meksyku, a on w 1822 roku przysłał ją do Waszyngtonu i stamtąd już zyskiwała tylko coraz większą popularność. Jest to bardziej egzotyczna roślina, w Meksyku w Gwatemali jest krzewem, który dorasta nawet do trzech metrów wysokości.

Gwiazda betlejemska fot.pixabay

W wielu domach już teraz pojawiła się gwiazda betlejemska. A jak o nią dbać, aby cieszyła nasze oko jeszcze długo po świętach Maciek Pałahicki zapytała Ryszarda Truchana z przedsiębiorstwa ogrodniczego z Kościeliska.

Ryszard Truchan: Trzeba ją postawić w miejscu jasnym, ale nie bezpośrednio nastawionym na słońce. Musi być to światło rozproszone. Nie możemy dopuścić do tego, żeby ją przesuszyć, ale tak samo nie możemy też dopuścić do tego, żeby ją przelać. Łatwo łapie choroby grzybowe. Najlepiej ją podlewać raz na dwa dni, tak żeby ta woda w podstawce nie stała zbyt długo.

Czytaj także: