Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Halny w Tatrach: TPN odradza wyjścia w góry

 

Halny w Tatrach w sobotę osłabnie. W nocy wiało mocno, ale nie ma poszkodowanych

Odradzamy wyjścia w góry z powodu silnego halnego – taki komunikat podał dziś Tatrzański Park Narodowy. Warunki turystyczne są bardzo trudne. Na szlakach mogą występować utrudnienia spowodowane powalonymi drzewami, które będą usuwane na bieżąco.

Dodatkowo, na szlakach reglowych jest mokro, a na odcinkach leśnych zalega błoto. Stacja IMGW na Kasprowym Wierchu odnotowała porywy wiatru o prędkości 140 km/h, a termometry w Zakopanem pokazały 20 stopni Celsjusza. Z powodu halnego wstrzymane zostały przewozy konne na szlaku do Morskiego Oka, a także nie kursuje kolejka linowa na Kasprowy Wierch. Według prognoz w sobotę halny ma osłabnąć.

Mocno wiało także w górach minionej nocy. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. W Dzianiszu drzewo spadło na maskę samochodu. W wielu miejscach powalone drzewa blokowały przejazd. Na zakopiańskiej Jaszczurówce drzewo oparło się o dach domu. Stacja IMGW na Kasprowym Wierchu odnotowała porywy wiatru o prędkości 140 km/h. Według prognoz w sobotę halny osłabnie.

/PAP

Czytaj także: