Radio Alex 105.2 FM Zakopane

I Zakopiańska Konferencja: Dziecko pokrzywdzone przestępstwem

 

I Zakopiańska Konferencja: Dziecko pokrzywdzone przestępstwem

Dziś (8.12) odbywa się pierwsza w Zakopanem konferencja poświęcona dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem.

Agnieszka Nowak Gąsienica: Udało nam się ją zorganizować dzięki współpracy z Fundacją Power i Panią Prezes Weroniką Potaczek. Widzę ogromną nadzieję w tej współpracy i organizacji wielu działań na terenie naszego miasta. Działań pomocowych. Jeśli chodzi o nieletnich.

Radio Alex: Domyślam się, że powstaną też takie placówki jak Centrum Pomocy Dzieciom, takie jak np. w Ludźmierzu

Agnieszka Nowak Gąsienica: Centrum Pomocy Dzieciom, które działa w Ludźmierzu, to jest moje marzenie, chciałabym, żeby miało miejsce na terenie naszego miasta. Natomiast jeżeli uda się chociażby, aby filia tego ludźmierskiego oddziału mogła działać na terenie naszego miasta, to i tak będzie duży sukces. Na dzisiaj mamy już zapewnienie Pani Prezes, że dzieci z Zakopanego mogą korzystać z pomocy fundacji na terenie ich siedziby, czyli w Ludźmierzu. Natomiast przeprowadzenie działań do Zakopanego to perspektywa i w przyszłości mam nadzieję, że się wydarzy.

W programie konferencji znalazło się przedstawienie ustawy popularnie zwanej lex Kamilka. Wykład na temat zagrożeń w mediach społecznościowych. W konferencji wzięła udział online, przywitana przez uczestników gromkimi brawami , nowo wybrana rzeczniczka praw dziecka Monika Horna- Cieślak. Z Agnieszką Nowak Gąsienica wiceburmistrz Zakopanego rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: