Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Igrzyska Europejskie pod lupą NIK. Zaległości zostały wypłacone wykonawcom

 

Igrzyska Europejskie

Choć Igrzyska Europejskie Kraków Małopolska 2023 to już historia – problemy z organizacją imprezy ciągnęły się do połowy września. Wiele mówiło się o długach, jakie miała wobec przedsiębiorców spółka, która przeprowadzała to wydarzenie. Teraz jak informują organizatorzy – zaległości wobec 100 podmiotów zostały spłacone:

Marcin Nowak: Na dzień dzisiejszy żaden z naszych wykonawców, z podmiotów, z którymi współpracowaliśmy, nie mamy w stosunku do niego żadnych zaległości.

Zapewnia prezes spółki.

Na dodatkowe koszty organizacji imprezy z budżetu państwa przekazano 66 mln zł. ale to nie koniec tej sprawy – w spółce rozpoczęła się kontrola Najwyższej Izby Kontroli.

Marcin Nowak: Zgodnie ze standardowym i wdrożonym rok temu planem kontroli, rozpoczęła się u nas w spółce kontrola Najwyższej Izby Kontroli, ale to było jeszcze w tamtym  roku ujęte w planie, także doskonale wiedzieliśmy, że ten trzeci kwartał to będzie czas, kiedy do nas przyjdą. Ta kontrola nie jest tylko u nas, wiemy, że jest w ministerstwach, resortach, urzędach oraz we wszystkich miastach partnerskich. Kontrola jest bardzo szeroka, rzetelna.

Koszty igrzysk mają zostać zaprezentowane w przyszłym tygodniu w Zakopanem na Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki.

Czytaj także: