Radio Alex 105.2 FM Zakopane

II Ogólnopolska Konferencja „Dziecko z autyzmem w szkole i w przedszkolu – diagnoza, adaptacja, wsparcie i rozwój”

 

II Ogólnopolska Konferencja „Dziecko z autyzmem w szkole i w przedszkolu – diagnoza, adaptacja, wsparcie i rozwój”

Druga ogólnopolska i pierwsza pod Tatrami konferencja poświęcona wsparciu dziecka autystycznego i jego rozwojowi w szkole i w przedszkolu odbędzie się w Kościelisku.

Anna Hadowska: Taka konferencja jest u nas na Podhalu potrzebna ze względu na to, że coraz więcej w szkołach, przedszkolach mamy do czynienia z dziećmi z autyzmem czy z zespołem Aspergera. I jak najbardziej chcemy poszerzać tą wiedzę i pomóc przy okazji rodzicom w wychowywaniu takich dzieci.

W wydarzeniu mogą wziąć udział terapeuci, nauczyciele, studenci, a przede wszystkim rodzice i opiekunowie dzieci z autyzmem. W programie znajdą się interesujące wykłady:

Anna Hadowska: Wykłady poprowadzą prelegenci z całej Polski. Osoby z dużą wiedzą akademicką i doświadczeniem zawodowym oraz bogatym warsztatem pracy. Znajdują się wśród nich także osoby z tytułem naukowym. Profesor uczelniany Tamara Cierpiałowska, dr Agata Hajnowska, a wydarzenie otworzy mgr Marcelina Szpak, znana na Podhalu z wytężonej, profesjonalnej pracy z dziećmi i młodzieżą spektrum autyzmu.

Konferencja organizowana jest w ramach obchodów światowego dnia świadomości autyzmu i odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w budynku urzędu gminy Kościelisko. Uczestnictwo jest bezpłatne, ale z powodu niewielkiej ilości miejsc już można się zapisywać przez formularz google , który znajdziecie na stronie gminy kościelisko. Z Anną Hadowską pedagogiem specjalnym oraz Sylwią Kubisiak, pedagogiem i terapeutką rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Program znajdziecie poniżej

Czytaj także: