Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Ilu turystów jest na szlakach TPN? Wyniki są imponujące

 

Ilu turystów jest na szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego?

Tatrzański Park Narodowy podsumował pierwszy miesiąc wakacji pod kątem ilości turystów:

Szymon Ziobrowski: W lipcu wielu turystów wyszło w Tatry, rekordowy lipiec to był w 2021 – wtedy to było 908 tysięcy. Drugi rekordowy to jest ten rok – 819 tysięcy turystów weszło do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Policzyli turystów w Tatrach
Ilu turystów jest na szlakach TPN?

Dane z sierpnia nie są jeszcze znane, ale można już uznać na podstawie długiego sierpniowego weekendu, że i ten miesiąc zaliczany będzie do rekordowych:

Szymon Ziobrowski: Jeżeli by popatrzeć tylko na 15 sierpnia, to w Tatry weszło ponad 27 tysięcy turystów, bardzo porównywalnie jak miało to miejsce rok temu, jest to oczywiście wysoki wynik w porównaniu do lat poprzednich. Gdyby zsumować wszystkie cztery dni długiego weekendu, to w Tatry weszło prawie 149 tysięcy turystów, gdyby porównać analogiczne dni z poprzednich lat, to jest to również bardzo duża frekwencja i rekordowy długi weekend. Gdyby w kolei brać pod uwagę poszczególne punkty wejścia w Tatry, to jak zwykle wszystkie rekordy bije Morskie Oko z punktu wejścia na Łysej Polanie – 194 tysiące, następnie Dolina Kościeliska i cały węzeł Kuźnicki.

Podlicza dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Od początku roku do końca lipca Tatrzański Park Narodowy odwiedziło niemal 2,5 mln turystów.

Czytaj także: